top of page

Gülüşünüz Parlasın!

  • Instagram
  • Facebook
  • Youtube
  • LinkedIn
Diş İmplanları
All on 6 Implant
Zigomatik
Implantlar
Sinus Lifting (Internal / External)

Diş Eti Gülümsemesi Ameliyatı

Frenektomi
Gingivektomi / Gingivoplasti
Ortodontik Cerrahi
Subperiosteal İmplantlar

İzmir All-on-4/6 Diş İmplant Tedavisi, Fiyatları - Vidalı Diş - Diş İmplantı - All-on-4 & All-on-6 Diş İmplantı

All on 4 implant tedavisinde öncelikle hasta muayene edilir ve radyolojik tetkikleri yapılır. Hastanın ölçüleri alınır ve bu ölçülere göre geçici protezleri hazırlanır. Eğer hastanın çekilmesi gereken dişleri varsa lokal anestezi altında çekilir ve bu bölgelere implantlar yerleştirilir. Hastaya özel hazırlanan geçici protezler yerleştirilen implantlara takılır. Yaklaşık 3 ay süresince hasta takip edilir ve bu süre sonunda kalıcı protezler takılır.

All-on-4/6 diş implantı işlemi genellikle 3 basit adımda tamamlanır. Bunlar konsültasyon, implant yerleştirme ve iyileşmedir.

1. All-on-4 Dental İmplant İşlemi Sırasında

Bu prosedürü almanın ilk adımı bir danışma randevusu planlamaktır. Diş röntgeni ve muhtemelen çene kemiğini ve altta yatan diğer bileşenleri incelemek için bir CBCT/DVT taraması da dahil olmak üzere ağzınızın kapsamlı bir muayenesi, yapılır. Implant için iyi bir aday olup olmadığınıza karar vermek için ayrıca tıbbi geçmişiniz, mevcut sağlık sorunlarınız ve şu anda kullandığınız ilaçlar hakkında da konuşulmalıdır. 

Danışma

Siz tamamen anestezi altındayken diş hekimi kalan dişleri çıkarır ve diş etlerinizde küçük kesiler yaparak dört/altı üst ve dört/altı alt ark yuvalarını şekillendirir. Bu kesilerden implantlar yerleştirilecektir. İmplant vidaları çene kemiğinize yerleştirildikten sonra bir konnektör takılır. Bazen işlemin bu noktasında kemik greftine ihtiyaç duyulur. Son adım, implant bölgeleri iyileşirken diş etlerinizi dikmek ve geçici protezleri yerleştirmektir. Bu geçici protezler sabit veya çıkarılabilir olabilir. Ameliyat sırasında kemik sertliğini ve implant stabilitesini gören cerrah hangi tip olacağına karar verecektir.

Implant Yerleştirme

İşlemin başarısında iyileşme çok önemlidir. Diş implantlarınızın yerleştirildikten sonra doğru şekilde iyileşmesi için artık zamana sahip olması gerekir. Herkesin iyileşmesi biraz farklı olsa da, ameliyat sonrası 72 saatlik dinlenmeye ve oluşabilecek şişliği en aza indirmeye yardımcı olmak için buz paketleri uygulamasına ihtiyaç duyulacaktır.

Eve ulaştıktan sonra bazen kanama devam edebilir. Kanama durduktan sonra ağzınızı günde 2-3 kez ılık tuzlu su ile çalkalamalısınız. İyileşme sürecini engellediği için alkol ve tütün kullanımı önerilmez.

Genellikle diş hekiminiz rahatsızlığı tedavi etmek ve enfeksiyonları durdurmak için ilaç önerecektir. İyileşme sürecinin tamamlanması için, yeni kemik gelişiminin üç ila altı ay boyunca implantların çevresinde "osseointegre olması" gerekir.

Yeni yerleştirilmiş implantlarınıza çok fazla yük binmesini önlemek ve rahatsızlığınızı hafifletmek için ameliyattan sonraki ilk birkaç ay boyunca yumuşak gıda diyeti şiddetle tavsiye edilir. Diş hekiminiz osseointegrasyon tamamlandıktan sonra geçici protezlerinizi kalıcı protezlerinizle değiştirecektir.

İyileşme

All-on-4/6 diş implantı sonrası bakım genel olarak 2 şekilde değerlendirilir. Bunlar ameliyat sonrası bakım ve yeni dişlerinizin bakımıdır.

2. All-on-4/6 Dental Implant Sonrası Bakım

All on 4/6 implant yöntemi uygulandıktan sonra diş hekiminiz tarafından reçete edilen ilaçlar düzenli kullanılmalıdır. Ağız hijyenine dikkat edilmeli ve enfeksiyon riskinden korunmalıdır. Geçici protez takıldığı dönemde diş hekiminin yasakladığı sert yiyecekler gibi besinler diyette tüketilmemelidir. Tüketildiği zaman geçici protez kırılma durumu olursa hemen diş hekimine gidilmelidir.

All on 4/6 implant tedavisinden sonra ne yapılmalıdır?

All-on-4/6 diş implantlarınızı düzenli olarak temizleyin ve diş etlerinize dikkat edin. Doğal dişleriniz ve diğer diş implantlarınız gibi diş implantlarınızı da günde iki kez fırçalamalısınız. En iyi sonuçları elde etmek için manuel diş fırçasını iki ila üç dakika kullanın. Diş eti çizgisine kadar fırçaladığınızdan emin olun.

All-on-4/6 implantlarınızı korumak için diş etlerinize iyi bakın. Diş ipi kullanmak, dişlerin arasına sıkışan yiyecek parçacıklarını çıkardığı için iyi bir ağız hijyeni sağlamanın önemli bir parçasıdır. Telli diş ipleriyle karşılaştırıldığında All-on-4/6 implantların temizliğinde iki kata kadar daha etkilidir. Diş etleriniz sağlıklı kalır ve plakların %99,9'a kadarı giderilir.

Düzenli muayeneler planlayın
İmplantlarınızın iyi durumda olduğundan ve doğru yerde kaldığından emin olmak için çoğu diş hekimi yılda en az iki muayene yaptırmanızı önerir. Diş hekiminiz bu ziyaretler sırasında implantlarınızı temizleyebilir, diş taşı ve plak birikiminden kurtulabilirsiniz.

All-on-4/6 Diş İmplantları: Bakımı Nasıl Yapılır?

All-on-4/6 dental implant prosedürü, geleneksel implant prosedürlerine göre daha hızlı iyileşme süresi ve daha düşük maliyet dahil olmak üzere çok sayıda avantaja sahiptir. Bununla birlikte, hastalar dezavantajları ve komplikasyonları olabileceği konusunda uyarılmalıdır.

 

İmplantın başarısızlığı:
Herhangi bir diş implantı tedavisinde olduğu gibi, zayıf iyileşme, enfeksiyon veya implant reddi gibi sorunlar nedeniyle her zaman implantın başarısız olma ihtimali vardır. All-on-4/6 prosedürünün %98 gibi yüksek bir başarı oranı olmasına rağmen, bir veya daha fazla implantın başarısız olma ve değiştirilmesi gerekme potansiyeli hala mevcuttur.

 

Peri-implantit
Diş implantlarının çevresinde gelişebilen bir diş eti hastalığıdır. Kemik kaybına ve implant başarısızlığına neden olabilir ve bakteriyel bir enfeksiyondan kaynaklanır. Bireylerde periodontal hastalık öyküsü veya kötü ağız hijyeni varsa peri-implantitis gelişme olasılığı daha yüksek olabilir.

Kısıtlı ayarlanabilirlik:
Takma dişlerin aksine, All-on-4/6 implantlar yerine sabitlenir ve kolayca çıkarılamaz veya değiştirilemez. Bazı kişiler için bu bir avantaj olsa da, daha sonra değişiklik veya onarım gerekmesi durumunda bir dezavantaj da olabilir.

Çene kemiğinin erimesi:
Dişler olmadan çene kemiği zamanla erimeye veya küçülmeye başlayabilir. Bu, diş implantlarının yerleştirilmesini zorlaştırabilir, implant başarısızlığı veya dengesiz kapanış gibi sorunlara neden olabilir. İmplant yerleştirmeden önce kemiğin güçlendirilmesi için, ciddi çene kemiği kaybı olan hastaların kemik grefti gibi ekstra ameliyatlara ihtiyacı olabilir.

 

Büyüklük ve şekil:
All-on-4/6 implantlar hastalara doğal görünümlü bir gülümseme sağlayabilir ancak bazı hastalar yeni dişlerinin nasıl görüneceği konusunda endişe duyabilir. Örneğin protez dişler doğal dişlerle aynı boyut ve şekilde olmayabilir ya da diş etleri aşırı dolgun veya düzensiz olabilir.

Uygun fiyat.
All-on-4/6 implantlar genellikle geleneksel implant tekniklerinden daha ekonomiktir, ancak yine de köprüler veya protezler gibi diğer diş restorasyonlarıyla karşılaştırıldığında pahalı olabilirler. Bir tedavi planı seçerken hastalar olası maliyetler konusunda bilgilendirilmeli ve bütçeleri dikkate alınmalıdır.

 

Hastalar, diş tedavileri hakkında risklerin ve faydaların farkında olarak bilinçli bir karar vererek ağız sağlıkları ve genel sağlıkları için en iyi sonuca ulaşabilirler.

3. All on 4/6 implant tedavisinin dezavantajları nelerdir?

D- All-on-4/6 Dental Implant Sık Sorulan Sorular

1. All-on-4/6 İmplantların Geleneksel İmplantlardan Farkı Nedir?

İmplant miktarı en fazla farkı yaratır. All-on-4 veya All-on-6, tek tek implantların aksine, bir kişinin tüm dişlerini yalnızca dört veya altı diş implantıyla değiştirebilir. Bu tür tedavilerde protezin kolay taşınabilmesi ve çiğneme yüklerine karşı dayanıklı olması için daha fazla implant (all-on-6) tercih edilmelidir. Kemiğin desteklenmesinin mümkün olmadığı durumlarda daha az implant (All-on-4) kullanılarak protez yapılır.

2. All on 4 implant tedavisi acı verici midir?

All on 4 implant tedavisi anestezi altında gerçekleştirilmektedir. İşlem sırasında acı hissetmez ancak baskı hissedebilirsiniz. İşlem sonucunda ağrınız olabilir ancak diş hekiminizin reçete ettiği ağrı kesici ilaçları kullanarak ağrı hissiniz azalacaktır.

3. All on 4 implantımı ne kadar süre kullabilirim?

Yapılan çalışmalarda ağız hijyenine ve tüketilen besinlere dikkat edildiği takdirde 20 yıldan uzun süre rahatlıkla implantı kullanılabileceği söylenmektedir.

All-on-4/6 diş implantları ile kemik kaybı endişesi yaşamadan eksik dişlerinizi tamamlayabilirsiniz. İmplantların geliştirilmesinden önce, doğal dişlerinin çoğunu kaybetmiş kişiler protez takmak zorundaydı. Protez dişler, eksik dişlerin görünümünü ve işlevselliğini telafi edebilir, ancak stabilite eksikliği, protezlerin ağzın yumuşak dokularına sürtünmesi veya konuşma veya yemek yeme sırasında protezlerin ağızdan kaymasına neden olan ülserlerin gelişmesine neden olur.

Üstelik protezlerin bakımı ve temizliği 20 dakika kadar sürebilmektedir. Her gün iyice temizlenmeli ve protez solüsyonunda saklanmalıdır.

All-on-4/6 uygulanan hastaların, yerleştirildikten sonra ağızlarında kalan kalıcı diş implantları olur. Her zaman olduğu gibi dişlerini fırçalamak ve diş ipi kullanmak dışında restorasyonlarını sürdürmek için hiçbir şey yapmalarına gerek yoktur.

1. All-on-4/6 Diş İmplantı Nedir?

2. All-on-4/6 İmplantların Avantajları

3. All-on-4/6 için Kim İyi Bir Adaydır?

A - All-on-4/6 Diş İmplantına Genel Bakış

1. All-on-4/6 Dental İmplant Prosedürü Sırasında

2. Hepsi Bir Arada 4/6 Dental İmplant Sonrası Bakım

3. All-on-4/6 Dental İmplantların Dezavantajları ve Komplikasyonları

B - All-on-4/6 Diş Implantı Tedavi Prosedürü

1. İzmir'de All-on-6 Diş İmplantının fiyatı ne kadardır?

C - Hepsi Bir Arada 4/6 Diş İmplantı Maliyeti

1. All-on-4/6 İmplantların Geleneksel İmplantlardan Farkı Nedir?

2. All-on-4/6 implant tedavisi ağrılı mıdır?

3. All-on-4/6 implantımı ne kadar süre kullanabilirim?

Diş İmplantları Sıkça Sorulan Sorular

İçerik

1. İzmir, Türkiye'de All-on-4/6 Diş İmplantı ne kadara mal olur?

İzmir, Türkiye'deki All-on-4/6 Diş İmplantları Dent Glow Kliniği'nin fiyatını çeşitli değişkenler etkiler. Hastanın sağlığı, kullanılan malzemelerin türü, tedavi tamamlanana kadar gereken ziyaret sayısı, kullanılan ekipman ve seçtiğiniz implant markasının tümü All-on-4/6 Diş İmplantlarının nihai maliyeti üzerinde etkili olabilir.

 

İhtiyaçlarına ve bütçesine göre oluşturulan bir tedavi planıyla, All-on-4/6 Diş İmplantları için her hastaya özen ve dikkat gösterilmelidir. En son teknoloji, birinci sınıf diş prosedürleri ve yüksek nitelikli uzman ekiplerin tümü İzmir, Türkiye'deki Dent Glow Kliniğinde bulunabilir.

 

Tedaviye ek olarak, İzmir, Türkiye'de mevcut olan All-on-4/6 Diş İmplantları paketleri, hastalara havaalanı karşılama, otel transferleri, konsültasyonlar ve vaka yöneticisi desteği gibi başka avantajlar da sağlar.

 

Diş kaybı ve diğer önemli sağlık sorunları, diş rahatsızlıklarının tedavi edilmemesinden kaynaklanabilir. İzmir, Türkiye'deki Dent Glow Kliniğinin benzersiz taleplerinizi karşılayabileceğinden emin olun.

 

Türkiye dünya çapında popüler bir seyahat ve sağlık destinasyonudur. Uluslararası gezginler, keşfedebilecekleri tarihi turistik yerlerin yanı sıra bölgedeki tıbbi uzmanlıktan da yararlanmaktadır. Özellikle İzmir gibi yerlerde, Türkiye'deki diş tedavisi en iyi ve en güvenli tedaviler arasındadır.

All-on-4/6 implantın fiyatı yüksek görünebilir, ancak diş sağlığınız ve yaşam kaliteniz için uzun vadeli bir yatırımdır. Birden fazla eksik dişi olan hastalar için All-on-4/6 implantlar hoş ve doğal görünümlü bir seçenek sunabilir. Ayrıca, ark başına daha fazla implant gerektiren geleneksel implant tekniklerinden genellikle daha ekonomiktirler.

Hastalar bir diş hekimi seçerken, diş hekiminin eğitimini ve kimlik bilgilerini, malzemelerin kalitesini ve sunulan takip ve yardım düzeyini de dikkate almalıdır.

C- All-on-4/6 Diş İmplantı Fiyatı

A- All-on-4/6 Dental İmplanta Genel Bakış

All-on-4 implantta; Kemik kayıplarının fazla olması sonucunda diş protezlerini kullanamayan hastalar için Malo ve arkadaşları tarafından ayrılmak ve 20 yıl boyunca kullanılan tedavi yöntemidir. Bu yöntemde 4 adet implant kullanılır. Çene kemiğinin arka bölümünde 2 adet implant 30-45 derecelik açı ile kalan 2 implant ise ön bölüme dik şekilde yerleştirilir. Bu implantlar 10-14 dişli sabit protezleri desteklemektedir.

1. All-on-4/6 Diş İmplantı Nedir?

All on 4 implant tedavisi diğer implant tedavi yöntemlerine göre daha kısa sürede tamamlanmakta ve daha az maliyetlidir. İmplantın yerleştirildiği aynı gün geçici protezler takılır ve böylece hasta dişsiz kalmayacaktır.

2. All on 4 implant tedavisinin avantajları nelerdir?

All-on-4/6, diş implantı randevularının sayısını yalnızca ikiye düşürür. İmplantın tamamı tek bir çerçeveye bağlandığından, diş hekiminin ayrı implantları yerleştirmek için yuvalar oluşturmasına gerek kalmayacaktır. Diş hekiminin, diş kemerinin tamamını desteklemek için implantların nasıl yerleştirileceği konusunda genel bir bilgisi olduğu için All-on-4/6 işlemi birkaç saat içinde tamamlanabilir.

Hızlı Prosedür

Çözüm ne olursa olsun, eksik dişlerin değiştirilmesi her zaman oldukça pahalı olmuştur. Ancak All-on-4/6, tüm diş sırasının değiştirilmesi masrafını büyük ölçüde azaltır. All-on-4/6, hastaların diş implantlarının tamamını tek seferde ve bireysel diş değiştirme ücretinden daha düşük bir maliyetle ödemesine olanak tanır. Esas itibariyle maliyet, diş protezini ve 4/6 implantları kapsayacaktır.

Uygun Fiyatlı Diş Hekimliği Restorasyonu

All-on-4/6 diş implantları uygulanırken, hastalar sağlıklı ve hacimli çenelerde geleneksel implant cerrahisinin aksine kemik greftine ihtiyaç duymayabilir. Hastanın çene kemiği diş implantını desteklemek için yetersiz veya çok kırılgan olduğunda sıklıkla kemik grefti gerekli olur.

Kemik Greftlerine Genellikle İhtiyaç Duyulmaz

Hastaların tek bir tedavide tam diş setine sahip olabilmeleri, All-on-4/6 implantların birçok geleneksel diş değiştirme yöntemine göre temel avantajıdır. Bu metodoloji, diğer yaklaşımların daha fazla zaman alabileceği durumlarda, hepsini bir kerede gerçekleştirmenizi sağlar. Bu, tamamlanması genellikle altı ay veya daha uzun süren geleneksel diş implantlarından daha verimli ve tercih edilir hale getirir.

Hızlı Sonuçlar

İmplant destekli bu protezlerin, geleneksel protezler gibi temizlik için çıkarılmasına gerek yoktur. All-on-4/6 sisteminin bakımı çok daha basit ve kolaydır. Çeneyi korumak ve uygun diş hijyenini sağlamak için implantlar sağlamdır. Diş restorasyonları doğal dişler gibi temizlenebilir ve diş ipi ile temizlenebilir. Düzenli olarak yapılan temizlik ve muayeneler hala çok önemlidir.

Kolay bakım

Dişlerinin çoğunu kaybetmiş olanlar için All-on-4/6 idealdir. Optimal adaylar implantları desteklemek için yeterli, sağlıklı çene kemiklerine sahip olmalıdır. İmplantları almadan önce, gerekli kemik yoğunluğuna sahip olmayan hastalar kemik grefti almalı ve implantlar yerleştirilmeden önce iyileşmelidir. İmplantlardan sonra iyileşme süreci üç/altı ay kadar sürebilir.

 

İmplant adayları ayrıca küçük bir ağız ameliyatından sonra iyileşebilecek kadar sağlıklı olmalıdır. İyileşmeyi engelleyebilecek diyabet gibi durumlar da dahil olmak üzere hastanın tıbbi geçmişi diş hekimiyle görüşülecektir. Sigara ve içki gibi kötü alışkanlıklar hakkında da konuşacağız çünkü bunlar rehabilitasyonun daha uzun sürmesine neden olabilir.

3. All on 4 implant tedavisi hangi kişiler için uygundur?
bottom of page